Menu

Elbląg: niezwykłe miasto pełne atrakcji

Czy wycieczki po mieście mogą stać się przyjemnością? Jeśli ich celem stanie się takie miasto, jakim jest Elbląg, z pewnością dostarczą one wielu niezapomnianych wrażeń. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na turystów? Co koniecznie trzeba zobaczyć na terenie tego miasta?

Elbląg może oczarować już samym swym położeniem. Leżący na skraju Wysoczyznę Elbląskiej i Żuław Wiślanych przyciąga malowniczą okolicą. Samo miasto również zasługuje na uwagę. Jego najwspanialszą wizytówką stał się Kanał Elbląski, umożliwiający żeglugę pomiędzy mazurskimi jeziorami. Pięknie prezentują się również miejskie budowle. Wśród tych najciekawszych znajduje się elbląska katedra św. Mikołaja – okazała świątynia wzniesiona w XIII wieku i kryjąca w swym wnętrzu wiele cennych zabytków sakralnych. Chrzcielnica z XIV wieku, pochodząca z początków XV stulecia figura św. Mikołaja oraz późnogotyckie ołtarze znajdujące się w katedrze mogą zadziwić każdego. Kolejna świątynia z czasów średniowiecza, do której warto zajrzeć, to kościół NMP należący niegdyś do zakonu dominikanów. W jego wnętrzu największą atrakcją są okazałe płyty nagrobne i epitafia, najlepiej świadczące o zamożności dawnych mieszkańców miasta. Innym obiektem, który koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po Elblągu, jest wzniesiona w XIV wieku Brama Targowa stanowiąca wspaniałą pamiątką po dawnym systemie obronnym miasta. To najważniejsze, lecz nie jedyne atrakcje turystyczne miasta. Elbląg może się pochwalić także pięknym dworem oraz kalwarią Męki Pańskiej. Zachwycić też może średniowieczny kościół św. Jerzego, którego najcenniejszą ozdobą są polichromie z początku XVII stulecia. Miejscem bardzo atrakcyjnym jest park, znany jako Bażantarnia. To idealne miejsce na rodzinne spacery oraz imprezy, które urządzane są w tutejszym amfiteatrze. Na miłośników historii również czeka ciekawe miejsce. Elbląg przyciąga miłośników tej nauki ciekawym Muzeum Archeologiczno – Historycznym, którego zbiory pozwalają na zapoznanie się z przeszłością miasta i jego najbliższej okolicy w wyjątkowo ciekawy sposób.

Elbląg, jak na miasto chętnie odwiedzane przez wycieczki przystało, może się pochwalić bardzo dobrym przygotowaniem do potrzeb turystów. W efekcie noclegi na terenie miasta można znaleźć bez problemów, delektując się pięknem miasta oraz jego okolic.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *