Menu

Legendy piłki nożnej

Legendy piłkarskie
W historii piłki nożnej mieliśmy wiele gwiazd, jednak na palcach można wymienić legendy piłkarskie, które przejdą do historii tej dyscypliny i nawet nasze dzieci czy wnuki będą znać ich nazwiska.
Pele – brazylijska gwiazda, grał w klubach FC Santos i New York Cosmos. Wychował się w biednej rodzinie. Piłkarz ten wystąpił w 4 kolejnych Mistrzostwach Świata zdobywając 3 tytuły. Jego mecz pożegnalny widziało na żywo 200 000 kibiców.
Maradona – argentyński piłkarz, ma na swoim koncie mnóstwo tytułów. Z klubem Napoli zdobył dwa mistrzostwa Włoch, to sukces dla tego klubu, gdyż, to byłe ich jedyne zdobyte tytuły. Z reprezentacją sięgnął po tytuł Mistrza Świata w 1986 roku.
Cristiano Ronaldo – piłkarz z Portugalii, ciągle przyrównywany do Messiego. Ma miliony sympatyków jak i ludzi, którzy go nie znoszą, szczególnie za swoją arogancję na boisku i poza nim.
Zidane – francuski piłkarz. Zakończył karierę w dosyć kontrowersyjnych okolicznościach. Na mundialu w 2006 roku uderzył głową Materazziego, który obrażał jego rodzinę. Był to jeden z najgorętszych tematów przez kolejne miesiące, często też poruszany w grach czy żartach.
Messi – odwieczny rywal Cristiano Ronaldo. Gwiazda FC Barcelony. Zdobywca Złotej Piłki i Piłkarza Roku FIFA. Leonardo Messi jest najmłodszym reprezentantem tego kraju, który zagrał na turnieju Mistrzostw Świata.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *