Menu

Mity na temat cellulitu

1. Dzięki zrzuceniu wagi można pozbyć się cellulitu.
Niekoniecznie. Cellulit ma więcej wspólnego z problemami związanymi z tkanką łączną niż z tłuszczem, więc jego spadek nie wpłynie znacząco na ilość cellulitu. Ćwiczenia siłowe oraz dieta na cellulit ( np. przysiady, brzuszki, podnoszenie nóg z oparciem) mają natomiast realne szanse na obniżenie się stopnia cellulitu.
2. Szczupłe kobiety nie mają cellulitu
Każda kobieta jest podatna na cellulit. Wiek, zniszczenia przez fale UV, wachania wagi czy problemy z hormonami wpłyną na stan skóry bez względu na wagę kobiety.
3. Mężczyźni nie mają cellulitu.
Mogą mieć, ale stosunkowo rzadko. Tkanka łączna kobiet jest węższa od tkanki łącznej mężczyzn, przez co jest to trudniejsze dla skóry kobiety, by przytrzymać tłuszcz. Innym powodem tego zjawiska jest fakt, że kobiecy hormon estrogen zbiera tłuszcz w organizmie, a męski hormon testosteron tłuszcz spala.
4. Cellulit odziedzicza się po mamie.
Chociaż w połowie jest to prawda – można odziedziczyć zdolność do cellulitu, to na samo wystąpienie cellulitu wpływa wiele czynników takich jak wymienione w podpunkcie drugim.
5. Domowe sposoby na pozbycie się cellulitu są tylko iluzją.
50/60 minutowe masaże każdego dnia mogą widocznie zmniejszyć poziom cellulitu. Jeżeli nie ma się czasu na masaże można zastąpić te czynności rolowaniem np na rollerze.
6. Cellulit można zdobyć w wieku 40+
Niestety prawdą to nie jest. Cellulit może pojawić się w każdym wieku (nawet dziecięcym), a jego stan pogarsza się wraz z przybywającymi latami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *