Menu

Skuteczne tabletki na cellulit

Na rynku dostępne są suplementy, które mają pomagać w usuwaniu skórki pomarańczowej. W składzie takich tabletek znajdują się różne substancje. Jak wybrać odpowiedni produkt, który rzeczywiście zadziała w walce z mało estetycznymi zmianami?

Działanie tabletek na cellulit

Takie suplementy mogą w różny sposób wpływać na organizm. Na przykład niektóre z nich przyspieszają działanie metabolizmu komórkowego. Chodzi o proces lipolizy, który polega na rozkładaniu tłuszczu. Inne suplementy poprawiają krążenie, co wpływa na lepsze usuwanie toksyn oraz pozwala na bardziej równomierne rozkładanie się komórek w podskórnej tkance tłuszczowej.

Spalanie tkanki tłuszczowej

Naturalne substancje dodawane do tabletek na cellulit pomagają w skutecznym spalaniu tłuszczu. Do składników tego typu należy na przykład wyciąg z morszczynu, który stymuluje procesy przemiany materii. Zielona herbata jest również znana z korzystnego wpływu na metabolizm oraz działania oczyszczającego organizm. Dodatkowo jest doskonałym źródłem antyoksydantów. Tabletki na cellulit mogą także zawierać olei rybi bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3, które stymulują metabolizm tłuszczu.

Lepsze krążenie

Wyciąg z pestek winogron poprawia działanie układu krwionośnego, wzmacnia naczynia krwionośne i jest doskonałym źródłem przeciwutleniaczy. Czerwona herbata reguluje opuchliznę, ponieważ redukuje zatrzymywanie wody w organizmie. Wyciąg z wąkrtotki azjatyckiej ma pozytywny wpływ na włókna kolagenowe, wzmacnia tkankę łączną, zapobiegając pojawianiu się grudek pod skórą.

Tabletki na cellulit wodny

Do zwalczania tego rodzaju cellulitu potrzebne są inne substancje, przede wszystkim składniki, które usuwają nadmiar wody. Na przykład wyciąg z pokrzywy doskonale wspomaga pozbywanie się wody, a wraz z nią różnych zbędnych produktów przemiany materii. Podobne działanie ma opuncja i mieszek pospolity. Algi morskie są doskonałym źródłem minerałów i witamin.

Suplementy na cellulit należy dopasować do indywidualnych potrzeb. Warto pamiętać, że osoby, które mają cellulit wodny nie odczują pozytywnego działania preparatów poprawiających spalanie tłuszczu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *